Kurumsal Koku Tasarım

Kurumsal Koku Tasarım


Koku Makinesi, son günlerde sıkça duyduğumuz kurumsal koku, kurumsal kokulandırma yada alan kokulandırma hakkında bir fikriniz yok mu? Kokunuzu yaratalım yada size özel koku gibi deyimleri de medya üzerinden sıkça duymuş olabilirsiniz. Peki, bu terimler ne işe yarar yada bu terimlerin size yada firmanıza olan katkısı nedir? Bu mevzuları doğrusu ele alalım.

Koku Makinesi , firmanızın kartvizit, el ilanı, broşür gibi özelleştirilmiş reklam biçimi diyebiliriz. şu demek oluyor ki firmanıza özel olarak hazırlanmış olur, firmanıza özel şişelerde sunulur. Ünlü birçok markanın kurumsal kokusu bulunmaktadır. Koku ile firmanın özdeşleşmesine; kurumsal koku yada kurumsal imza adı verilmektedir.

Firmanızın koku kimliği oldukça önemlidir. Teknoloji ve bilim geliştiği sürece hayatımıza her zaman yenilikler gelecektir. Bu yenilikleri, gereksiz olarak görmek sizi rakiplerinizden bir adım geriye götürecektir. Şüphesiz ki reklam ve firmanıza özel meydana getirilen çalışmalar, rakiplerinizden bir adım öne geçmenizi elde edecektir.